PUZZLE ATÖLYESİ

Home / PUZZLE ATÖLYESİ
PUZZLE ATÖLYESİ

Okul öncesi dönemdeki çocukların “puzzle” yani bilinen adıyla “yap boz” uygulamaları ile birçok fayda sağladıkları biliniyor. Birbirini tamamlayan parçaları bulma sürecinde kendi hatalarını fark edip düzelten, kendilerini ifade etmelerini kolaylaştıran, analitik zekalarını geliştiren, el ve göz koordinasyonunu arttıran, motor refleksleri geliştiren, sosyal becerileri destekleyen, öz güveni arttırıp soyut düşünme gücünü çoğaltan bu uygulamalar ile çocukların dünyaya bakış açıları değişebiliyor.

Yapbozu tamamlayan çocukların yaşadıkları “zafer” duygusu ve sonucunda kendilerine övgü dolu sözler sarf edilmesi ile özgüven sorunları azalır. Yaş gruplarına özel hazırlanan yapbozlar tek bir çocuk ya da bir grup tarafından yapılabilir. Böylece işbirliği bilinci kazandırılması da kolaylaşır. Dikkat toplamayı ve odaklanmayı gerektiren yapboz uygulamaları çocukların en keyif aldığı eğitici oyunlar arasında yer alır.

Düş Mucitleri Bilim Anaokulu olarak uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Puzzle atölyesi çalışmalarımızla çocuklarımızın soyut düşünme yeteneklerini ve somutlaşan başarıları sonucu özgüvenlerini arttırmayı hedefliyoruz. Problem çözme yetenekleri gelişen, bilişsel kapasiteleri yükselen, kelime dağarcıkları gelişen ve hafızaları güçlenen “Düş Mucitlerimiz” ile hem keyifli hem de verimli zaman dilimleri geçiriyoruz.