PİYANO

Home / PİYANO
PİYANO

Sanatın her türü, çocuk gelişiminde ayrı bir yapıtaşını oluşturur. Müzik eğitimi de çocuk gelişiminde göz ardı edilemeyecek bir öneme sahiptir.

Başlangıç piyano eğitimi ile çocuklar müzikle dolu bir dünyaya adım atarlar ve hayal güçleri etkin bir şekilde gelişebilir. El-göz koordinasyonları gelişir, dikkatlerini toplama yetileri güçlenir.

Piyano çalarken konsantre olmayı öğrenen çocukların dikkat eksikliği problemi yaşama ihtimalleri azalırken işitsel ve sözel becerileri de gelişir. Çevrelerindeki sesleri herkesten farklı ve duyarlı bir şekilde algılamaya başlarlar.

Piyano çalarken notaları takip etmeye alışan çocuklar okumayı kolay öğrenirler ve okuma hızlarını kolaylıkla yükseltebilirler. Piyano çalarken beyinlerini normalden daha fazla çalıştırdıkları için hem sayısal hem de sözel zekaları güçlenir.

Piyano eğitimi almak ve piyano çalmaya başlamak çocukları disiplinli olmaya ve çalışmanın sonucunda başarabileceklerini fark etmeye teşvik eder. Hayatları boyunca unutamayacakları bu deneyim kendilerine disiplinli çalışmanın önemini gösterir. Piyano çalarken beyinlerinin hem sağ hem de sol kısımlarını aynı anda kullandıkları için ise nöronları arasındaki bağlantılar güçlenir.

Piyano çalmanın tüm bu faydalarından yola çıkarak, Düş Mucitleri Bilim Anaokulu olarak okul öncesi eğitim müfredatımıza piyano kurslarını ekledik. Çocuklarımızın hayal gücü gelişsin ve kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etsinler diye piyano çalmanın tüm artılarını onlar için seferber ettik.

Piyano eğitimlerimize bilimsel yaklaşıyor ve günümüz pedagoji yaklaşımına uygun hareket ediyoruz. Konusunda uzman eğitimcilerle çalışarak başlangıç piyano eğitimlerimizin faydalarını arttırıyoruz.