International Preschool Curriculum ( IPC ) Tam zamanlı İngilizce Eğitim ve Çok Dilli Eğitim Sistemi

Home / International Preschool Curriculum ( IPC ) Tam zamanlı İngilizce Eğitim ve Çok Dilli Eğitim Sistemi
International Preschool Curriculum ( IPC ) Tam zamanlı İngilizce Eğitim ve Çok Dilli Eğitim Sistemi

Düş Mucitleri Bilim Anaokulu; uluslararası akreditasyonu bulunan okul öncesi müfredatına sahip IPC International School’un İzmir’deki tek şubesi olma unvanına sahiptir.

Üç yaşından itibaren İngilizce dilinde eğitim verilmesini ve beş yaşına gelindiğinde anadil seviyesinde İngilizce konuşulabilir duruma erişilmesini hedefleyen bu sistemin kullanılmasının yanı sıra; bünyemizde eğitim gören çocuklarımıza Almanca ve İspanyolca dillerinde de eğitim verilmektedir.

2008 yılında Amerika’da kullanılmaya başlanan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Programı (IPS) kurumumuz tarafından dil yatkınlığının arttırılması ve çocukların dünya algılarının farklılaşması amacıyla tercih edilmektedir.

Neden IPC?

  • IPC müfredatında kullanılan oyun, sorgulama ve nesnel tabanlı öğrenme stillerini içeren kavramların geçerliliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır.
  •  Haftanın belli günlerinde ve kısıtlı zaman dilimlerinde verilen İngilizce dersler yerine IPC müfredatı, çocukların kapsamlı bir İngilizce eğitimi görmesini sağlar. Bu sistem sayesinde çocuklar gün içerisinde İngilizce eğitim görürler ve dil yeteneklerini geliştirirler.
  • IPC Oyun grubundan 6 yaş aralığında olan çocuklar; Dil Sanatları; Sosyo-Duygusal Beceriler; Aritmetik; Yaratıcı ve Görsel Sanatlar; Bilimler; İnce ve Kaba  Motor Becerileri alanlarında eğitilirler.