DİKKAT VE ALGI GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Home / DİKKAT VE ALGI GELİŞTİRME ATÖLYESİ
DİKKAT VE ALGI GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Dikkat ve algı çocukların dış dünyayı tanıyıp kavramaları için çok önemli ve birbirinden ayrılamayan iki unsurdur. Çocukların çevrelerinde birçok uyarıcı bulunur ve dünyayı keşfetmeye başlamalarıyla birlikte merak duyguları önlenemez şekilde yükselir.

Edindikleri her bir yeni deneyim hafızalarında kalıcı olarak yer eder ve yenilikleri nasıl algıladıkları kişiliklerinin gelişimi üzerinde belirleyici bir etkiye yol açar. Dikkatini toparlamayı başarabilen çocuklar ilgi duymaları gereken konular üzerinde farkındalık yaşarlar ve “algıda seçicilik” olarak nitelendirilen durumun önemini kavrarlar.

Çocuklarımızın hayatlarının geri kalanında başarılarını arttırmaları adına en önemli nitelikler arasında gösterilen dikkat toplama olgusunu atölye çalışmalarımız aracılığı ile benimsemelerini sağlıyoruz. Dikkat eksikliği sorunu yaşayan çocukların giderek fazlalaştığı günümüzde, dikkatin etkin bir şekilde toplanması ve kullanılması adına bünyemizde tam zamanlı olarak çalışan psikoloğumuz eşliğinde çocuklarımıza yol gösteriyoruz.

İlkokula ve sonrasındaki dönemlere hazırlık amacıyla uyguladığımız “Dikkat ve Algı Geliştirme” atölye çalışmalarımız sırasında yaş gruplarına özel eğitim araçları ve amaca yönelik seçilen oyuncakları kullanıyoruz.