Psikolojik Destek ve Aile Danışmanlığı

Home / Hakkımızda / Psikolojik Destek ve Aile Danışmanlığı

Bünyemizde tam zamanlı psikolog ve aile danışmanı bulundurarak çocuklarımızın ruhsal gelişimlerini yakından takip etmeyi, davranış özelliklerini belirlemeyi ve edindiğimiz sonuçları velilerimizle paylaşmayı amaçlıyoruz.

Çocuklarımızla kayıt döneminden itibaren yakından ilgileniyor, velilerimizle iletişim kuruyor ve okul ortamında çocuklarının davranışları ile ilgili velilerimize geri bildirimde bulunuyoruz. Okul dönemi dahilinde çocukların bilişsel ve sosyal gelişimlerini yakından takip eden psikologumuz Mantık, Felsefe, Dikkat ve Algı derslerine katılarak özel öğretim materyalleri ile çocuklarımızla iletişime geçiyor.

Çocuklarımızı yakından tanıyan Psikologumuz çocuklarımızın gelişimsel özelliklerini de göz önünde bulundurarak AKDE, GİSD-A, BENTON-F, BENDERGESTALT, KENT EGİ, PEABODY, BEIER Cümle Tamamlama, METROPOLİTAN Okul olgunluğu testleri yaparak elde ettiği sonuçlar doğrultusunda velilerimizi bilgilendiriyor.

Çocuklarımızın psikolojisini yakından izleyen ve ailelere çocuklarına nasıl davranması gerektiği hakkında destek olan uzmanlarımızla daha mutlu daha sağlıklı bir gelecek için ilk adımları atıyoruz.