Beslenme

Home / Hakkımızda / Beslenme

Çocuklarda yetersiz beslenme ve sonuçlarının önemini göz önünde bulundurarak; Düş Mucitleri Bilim Anaokulu olarak “beslenme” standartlarımızın yüksek olması için beslenme uzmanlarıyla çalışıyoruz.

Çocuklarımıza her bir öğünde mutfağımızda taze taze pişen; doğal, paketlenmemiş, işlenmemiş ve sağlıklı gıdalar sunuyoruz.

Çiğ sütü kaynatıyor; yoğurdu mayalıyoruz. Gazlı içecekleri de şeker oranı yüksek hazır meyve sularını da mutfağımıza sokmuyoruz. Şeker oranı düşük komposto, limonata, taze sıkılmış meyve suları ve bitki çayları gibi içeceklerle çocuklarımızın kilo kontrollerine katkıda bulunuyoruz.

Öğünlerde; protein, karbonhidrat, temel yağ asitleri ve şeker miktarlarını titiz bir şekilde düzenliyoruz. Pişirme tekniklerimizde de sağlıklı yöntemlerden uzaklaşmıyoruz. Menümüzde mevsim meyvelerini ve sebzelerini tercih ederek çocuklarımızın metabolizmasını şaşırtmıyoruz.

Her ne kadar çocuklarımız “abur cubur” olarak tanımladığımız paketlenmiş yiyecekleri sevseler de kendilerine hem lezzetli hem de sağlıklı alternatifler sunuyoruz. Ketçap, mayonez, hazır çorbalar, cipsler, hazır bisküviler gibi çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve kan değerlerini yükselten yiyecekleri kullanmıyoruz. Aynı şekilde protein kaynaklarını seçerken de titiz davranıyoruz. Tavuk ve tavuk ürünlerini yüksek hormon içerdiği için çocuklarımıza servis etmiyor; yemeklerde sadece zeytinyağı ve tereyağı kullanıyoruz.

Beslenmenin en önemli unsurlarından biri olan su tüketimi konusunda da hassasiyetimizi devam ettiriyor; çocuklarımızın sağlığını korumak için cam damacana tercih ediyoruz. Aynı zamanda 7 filtreli arıtma sistemini de kullanarak çocuklarımızın sağlıklarını korumak adına tüm tedbirleri alıyoruz.